Характеристики та види скотчу (двосторонній, канцелярський, алюмінієвий, пакувальний, армований, малярний)
Характеристики та види скотчу (двосторонній, канцелярський, алюмінієвий, пакувальний, армований, малярний)
Скотч — один з найбільш затребуваних і функціональних пакувальних матеріалів. Це — стрічка з клейким шаром. Залежно від матеріалу, з якого вона виготовлена, ширини, товщини стрічки і ряду інших характеристик виділяють кілька основних видів скотча. Класифікація будується на основі призначення, застосування конкретного матеріалу:
- канцелярський;
- пакувальний;
- технічний;
- малярний;
- спеціальні види скотча.
У кожній групі представлений цілий ряд різновидів клейкої стрічки.
Канцелярський скотч
Входить в число канцелярських товарів і використовується для приклеювання паперу, картону та ін. Стрічка має невелику ширину, після приклеювання може бути непомітною. В основі — поліпропіленова стрічка товщиною 25 мкм. Найчастіше вона є прозорою. Її товщина — не більше 40 мкм. (разом з клейовим шаром). Клейовий шар є не надто товстим, і тому канцелярські скотч забезпечують середню адгезію при приклеюванні. Вони не розраховані на великі механічні навантаження, не відрізняються морозо - чи вологостійкістю. Такі клейкі стрічки є найбільш доступними, саме вони найчастіше використовуються в побуті.
Пакувальний скотч
Від канцелярського пакувальні клейкі стрічки відрізняються більшою товщиною клейового шару, збільшеною шириною. Основа може мати збільшену товщину. Ці параметри визначають призначення матеріалу.
Товщина стрічки разом з клейовим шаром може становити:
- 40, 43 мкм. — тонкий пакувальний скотч. Його можна використовувати тільки для заклеювання легких коробок, поліетиленових упаковок і т. п. Рекомендується використовувати для тимчасової упаковки неважкої продукції за умови, що вона не буде перебувати в умовах високої вологості та низьких температур;
- 45 мкм. — рівень адгезії і морозостійкості є більш високим. За рахунок цього стрічка може використовуватися в тому числі для упаковки охолоджених або заморожених продуктів. Міцність такої клейкої стрічки невисока, і тому її можна використовувати тільки для тимчасового склеювання не надто важких упаковок;
- 47, 50 мкм. — найбільш поширений скотч. Вага заклеиваемых коробок може становити до 20-25 кг Готова упаковка відрізняється високою надійністю, міцністю, морозостійкістю;
- 54 мкм. і вище. Рівень адгезії при такій товщині стрічки дуже високий. Матеріал використовується для упаковки особливо важких вантажів, а також при високій вологості низьких температурах, склеюванні шорстких поверхонь і т. п.
Товщина клейкої стрічки може становити:
- 2, 18 мм — на пакувальних лініях використовуються спільно з диспенсером в основному для заклеювання невеликих поліетиленових пакетів;
24, 36 мм — використовується для легких і невеликих за розміром коробок з картону; - 48, 50 мм — найбільш універсальний варіант. Застосовується для заклеювання упаковок з середньою вагою, у тому числі з паперу, поліетилену, картону;
- 75 мм і більше — використовують для заклеювання великих картонних коробок вагою більше 20 кг, а також для підвищення міцності старої, ненадійною упаковки.
Пакувальний скотч далеко не завжди є прозорим. Так, стрічка може забарвлюватися в різні кольори. Також часто при виробництві на ній виконується друк логотипу замовника. Скотч з логотипом є частиною оформлення упаковки, підкреслює належність товару конкретного бренду.
Пакувальна клейка стрічка може використовуватися в якості пломби, захищає упаковку від несанкціонованого розкриття товару. При виробництві пломбувального скотчу додатково виконується запечатування унікальних даних в клейовий шар. Якщо скотч зривають, щоб відкрити упаковку, цілісність пломбувального шару порушується.
Технічні скотчі
Спеціальні стрічки використовують для ізоляції проводів і труб, ремонту пошкоджених поверхонь, захисту від вологи, пари і т. п. Вони практично ніколи не використовуються для упаковки, найчастіше їх застосовують для ремонту, проведення сервісних робіт і т. п.
Існує цілий ряд різновидів технічних скотчей.
1. Армований скотч
Стрічка відрізняється дуже високою міцністю. Вона є багатошаровою. Основа — ПВХ, армований тканинними волокнами. Верхній шар — поліетилен, що захищає від вологи. Нижній шар є клейовим, має поліпшені адгезійні властивості. Такі стрічки армують не тільки тканинними волокнами, але і скловолокном. У цьому випадку міцність матеріалу стає ще більш високою. Армований скотч стійкий до дії вологи, до розтягування, погодних факторів, ударних навантажень. Його призначення: фіксація вантажів великої маси для перевезення, тимчасове кріплення металевих елементів для перевезення, зберігання, приклеювання кромки листа металу в рулоні. Також може використовуватися для фіксації герметизації стиків і невеликих отворів труб, корпусів, панелей та інших елементів, включаючи ті, що схильні до дії вологи, пари.
2. Алюмінієвий скотч
Основа — міцна алюмінієва фольга. Стрічку використовують в ремонті металевих конструкцій і для герметизації швів на них. Акриловий клейовий шар забезпечує відмінну адгезію і надійне приклеювання. За рахунок цього алюмінієвий скотч застосовують у тому числі там, де потрібна дуже висока міцність з'єднання.
3. Металізований скотч
За своїм призначенням аналогічний алюмінієвої стрічки, з єдиним обмеженням — металізований скотч не повинен використовуватися при температурі вище 80°С. Металізовані клейкі стрічки є багатошаровими. Їх основа виготовляється і поліпропілену, який має металеве покриття для підвищення міцності. Акриловий клейовий шар забезпечує високу адгезію.
4. Двосторонній скотч
Випускається в двох основних варіантах:
- без основи. Являє собою смугу клейового шару, захищену вощеного папером з одного боку і закриту паперовим отклеивающимся шаром з іншого. Використовується в якості заміни клею;
- з основою. Основа може бути виконана з тканини, поліпропілену, спіненого матеріалу, паперу. З обох сторін вона покривається клейовим складом. Використання основи робить з'єднання при склеюванні матеріалів більш надійним, міцним.
Двусторонний скотч может использоваться как в упаковке для заклеивания тары, так и при проведении монтажных, ремонтных работ и т.п. Конкретное назначение определяется наличием и характеристиками основы.
Малярная лента (крепп)
Этот материал относят к отдельной категории из-за его специфических свойств. Практически всегда малярную ленту (крепп) приклеивают временно, и надежное соединение при этом не требуется. Клеевой слой для такого скотча подбирается таким образом, чтобы обеспечить умеренную адгезию так, чтобы ленту можно легко удалить, не оставив следов на заклеенной ею поверхности.
В якості основи креппа використовується папір з рельєфною поверхнею. Спеціальна фактура основи не допускає стікання рідин і фарб по стрічці.
Ці властивості зумовлені призначенням малярного скотча. Він використовується при фарбуванні, ґрунтуванні різних поверхонь для захисту тих ділянок, які повинні залишитися необробленими.
Спеціальні види скотча
В цій категорії — клейкі стрічки, які мають нестандартне призначення. Це, наприклад, медичні скотч (стерильні, виготовлені з біологічно нейтрального матеріалу), скотч для макіяжу та манікюру, клейкі стрічки для сенсорних пристроїв і т. п. Характеристики кожної з таких різновидів визначаються в першу чергу призначенням стрічки.
- Стрепінг стрічка: області застосування. Навіщо потрібна поліпропіленова стрічка?Стрепінг стрічка: області застосування. Стрічка поліпропіленова або поліпропіленова стрічка, навіщо вона потрібна і що це таке - на всі ці питання ми відповімо в цій статті. Рекомендується до ознайомлення
- Формати паперу, які бувають формати. Як визначити формат паперуЧасто треба дізнатися розмір того або іншого формату паперу для... для різних цілей. Будь то настройка розмірів паперу в Microsoft Word або ж, наприклад, підготовка чергового рекламного макету. A4 — формат паперу, визначений стандартом ISO 216, заснований н